Loprais na Rallye Dakar skončil, zastavila ho nedělní nehoda

BUENOS AIRES

Pilot kamiónu Tatra Aleš Loprais na Rallye Dakar skončil. Po úvodní etapě druhý muž průběžného pořadí své kategorie poškodil v neděli vůz a byl nucen z legendární soutěže odstoupit. "Asi při devadesátce jsme měli defekt pneumatiky a museli jsme nedobrovolně opustit pistu. Poškození vozidla jsou v místních podmínkách neopravitelná," napsal Loprais.

Aleš Loprais

Hlavním problémem by měl být o kamení poškozený podvozek.

Loprais havaroval v neděli odpoledne, podle internetové stránky soutěže přibližně na 140. km etapy, přičemž problémy měl už o několik kilometrů dříve. Posádka Loprais Tatra nakonec vůz opravila a dojela do cíle, kde však z rallye odstoupila.

Synovec šestinásobného vítěze dakarské rallye Karla Lopraise nedokončil soutěž podruhé za sebou. Loni jej zastavily technické problémy. Letos přitom myslel na stupně vítězů.

"Jeli jsme vyloženě o zlato, ale bohužel to nevyšlo, takže ten dakarský vavřín na nás bude muset počkat. Nevadí. Jdeme dál," řekl serveru tn.cz devětadvacetiletý jezdec, který v roce 2007 skončil na třetím místě.

V kategorii kamiónů odstoupil už druhý český tým. Hned v první etapě měl nehodu Tomáš Tomeček.