Rubriky:

Rallye

Ogier si drží šanci na první výhru v rallyovém MS, Loeb je druhý

29. května 2010 18:50 - FARO

Francouzský pilot Sébastien Ogier si udržel vedení v Portugalské rallye i po druhé etapě a útočí na premiérový triumf v mistrovství světa. V závěrečné nedělní etapě bude zřejmě jeho největším soupeřem zkušený krajan Sébastien Loeb, jenž je druhý se ztrátou 21,1 sekundy.

 

Zdeněk Sluka

Bývalý juniorský mistr světa Ogier se dostal do čela průběžného hodnocení už v pátek a vedení si hlídal i v dnešních šesti erzetách. "Dnes odpoledne jel Ogier hodně dobře," pochválil šestadvacetiletého člena juniorského týmu Citroënu šestinásobný mistr světa Loeb.

Vítěz Portugalské rallye z předchozích dvou ročníků, kdy byla součástí seriálu MS, se dnes posunul o jednu příčku na druhou pozici. Podle svých slov však jel hodně na jistotu a šetřil pneumatiky.

Dominanci Citroënu potvrzují třetí Nor Petter Solberg a čtvrtý Dani Sordo ze Španělska, kteří už na Ogiera ztrácejí kolem minuty. Nejlepší z pilotů Fordu je na pátém místě vicemistr světa Mikko Hirvonen z Finska, jeho týmový kolega a krajan Jari-Matti Latvala odstoupil po havárii v dnešním druhém testu.

Nedělní finále tvoří pět rychlostních zkoušek.

Portugalská rallye, šestý díl mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě:
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Citroën C4) 2:50:48,1, 2. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën C4) -21,1, 3. P. Solberg, Mills (Nor., Brit./Citroën C4) -52,2, 4. Sordo, Martí (Šp./Citroën C4) -1:05,7, 5. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Ford Focus) -1:13,9, 6. H. Solberg, Minorová (Nor., Rak./Ford Focus) -3:02,8.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye