Rubriky:

Rallye

První etapu Rallye Hustopeče vyhrál Pech

11. června 2010 19:43 - HUSTOPEČE

Václav Pech s vozem Mitsubishi Lancer vyhrál první etapu Agrotec Rallye Hustopeče, čtvrtého dílu domácího šampionátu v automobilových soutěžích. Druhý je s odstupem šesti vteřin lídr průběžného pořadí seriálu Pavel Valoušek, třetí je o dalších dvanáct vteřin zpět úřadující český mistr a obhájce loňského prvenství Roman Kresta.

 

Radek Petrášek, ČTK

Téměř 50 posádek, které se dnes odpoledne za slunečného počasí postavily na start, dnes čekalo osm rychlostních zkoušek. Druhý test byl ale nakonec z bezpečnostních důvodů zrušený.

Tři adepti na prvenství v šestém ročníku soutěže si zatím připsali každý alespoň jedno dílčí vítězství v erzetě. Pech byl nejrychlejší třikrát stejně jako Valoušek startující s podporou továrního týmu Škody a speciálem Fabia S2000. Kresta, jenž byl v čele průběžného pořadí po první sekci měřených testů, vyhrál jednu erzetu.

Soutěž, kterou MMČR vstupuje do druhé poloviny, bude pokračovat v sobotu zbývajícími šesti rychlostními zkouškami. Vítěz bude znám kolem 16. hodiny.

Agrotec Rallye Hustopeče, čtvrtý podnik Mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:
Po 1. etapě: 1. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer Evo IX) 41:23,2, 2. Valoušek, Hrůza (Škoda Fabia S2000) -6,0, 3. Kresta, Gross (Peugeot 207 S2000) -18,3, 4. Tarabus, Trunkát (Ford Fiesta S2000) -1:02,1, 5. Běhálek, Černohorský (Subaru Impreza STI) -2:24,5, 6. Triner, Achsová (Subaru Impreza STI) -2:58,2.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye