Mistr světa Loeb suverénně vyhrál Katalánskou rallye

SALOU

Již jistý mistr světa Sébastien Loeb na citroënu vyhrál Katalánskou rallye a v předposlední dvanácté soutěži sezony si připsal sedmé letošní vítězství. Francouzský pilot vedl ve Španělsku od úvodní rychlostní zkoušky a vyhrál s pohodlným náskokem 35,3 sekundy před Norem Petterem Solbergem na voze stejné značky.

Sebastien Loeb se občerstvuje po dojetí jedné z rychlostních zkoušek Katalánská rallye.

Šestatřicetiletý Loeb si zajistil rekordní sedmý titul v řadě už před třemi týdny při domácí Francouzské rallye v Alsasku. Svou suverenitu potvrdil i na asfaltu v Katalánsku, kde vyhrál šestý rok po sobě.

S Loebem držel v první polovině rallye krok jen krajan Sébastien Ogier, jenž měl však v sobotu nehodu a ztratil hodně času. Nakonec člen juniorského týmu Citroën obsadil desáté místo a těsně si udržel druhou pozici před Finem Jarim-Mattim Latvalou.

Ten dojel ve Španělsku jako nejlepší člen týmu Ford čtvrtý. O triple Citroënu se totiž postaral domácí Dani Sordo, jenž byl třetí šest sekund za Solbergem.

Závěrečným dílem mistrovství světa bude listopadová Britská rallye.

Katalánská rallye, 12. díl mistrovství světa v automobilových soutěžích:
1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën C4) 3:32:59,7, 2. P. Solberg, Patterson (Nor., Brit./Citroën C4) -35,3, 3. Sordo, Vallejo (Šp./Citroën C4) -41,1, 4. Latvala, Anttila -1:19,5, 5. Hirvonen, Lehtinen (všichni Fin./Ford Focus) -6:32,9, 6. Wilson, Martin (Brit./Ford Focus) -8:17,6, 7. Kasímí, Orr (SAE, Brit./Ford Focus) -13:05,7, 8. H. Solberg, Prévot (Nor., Belg./Ford Fiesta S2000) -13:11,2, 9. Block, Gelsomino (USA/Ford Focus) -16:01,2, 10. Ogier, Ingrassia (Fr./Citroën C4) -17:24,1.
Průběžné pořadí MS: 1. Loeb 251 b., 2. Ogier 167, 3. Latvala 156, 4. P. Solberg 151, 5. Sordo 140, 6. Hirvonen 114, ...18. Prokop (ČR) 3.