Rallye

Valoušek překazil Pechovi "čistý" hattrick na Setkání mistrů

30. října 2010 16:39 - ČESKÁ LÍPA

Úřadující český rallyeový mistr Pavel Valoušek překazil Václavu Pechovi "čistý" vítězný hattrick na Setkání automobilových mistrů v Sosnové na Českolipsku. Jezdec startující s podporou továrního týmu Škoda Motorsport porazil Pecha ve finále hlavní kategorie devátého ročníku exhibičního závodu, v kterém se pravidelně utkávají přední domácí jezdci různých motoristických kategorií.

Škoda Delimax Team

Pech před rokem získal cenný skalp krále světové rallye Francouze Sébastiana Loeba, letos však ve finále těsně prohrál s Valouškem. "Jsem rád, že jsem vyhrál, i když za Vaška mě to mrzí. Jeho by to určitě potěšilo. Václav je ale dobrý sportovec a přijme to," řekl Valoušek ČTK.

S fabií S2000 ve finále dokonce zajel nejrychlejší čas závodu. Dokázal překonat i výsledek rallyekrosaře Reného Münnicha z Německa, jenž disponoval silnější speciálem mladoboleslavské automobilky. "To je příjemný bonus," uvedl Valoušek, jenž si stejně jako ostatní závodníci i diváci pochvaloval nezvykle příjemné počasí. "Nepamatuju, že by někdy bylo na Setkání mistrů tak krásně," řekl zlínský pilot.

Vedle Valouška a Münnicha se z vítězství ve svých kategoriích radovali například autokrosaři Marek Sekanina (divize 3A) a Marek Stloukal (divize 3), rallyekrosaři Petr Bílek (divize 1A) a Roman Častoral (divize 2) nebo Igor Drotár (rallye WRC).

Časová osa: Rallye