Rubriky:

Rallye

Navigátor Lamač je na Dakaru po operaci, během několika dnů by mohl být doma

6. ledna 2011 11:00 - PRAHA

Vážně zraněný navigátor Czech Dakar Teamu Jaroslav Lamač byl ve středu úspěšně operován v západoargentinské Saltě a v průběhu několika dnů by mohl být transportován do České republiky. Devětačtyřicetiletý dobrodruh měl rozdrcené dva obratle po karambolu ve třetí etapě letošního ročníku Rallye Dakar.

 

Czech Dakar Team

„Jardova operace dopadla dobře. Hýbe rukama i nohama,“ oddechl si v Buenos Aires při telefonátu s redakcí Sport.cz šéf týmu Marek Spáčil, pro jehož posádku dakarská rallye skončila ve druhé etapě. V technickém úseku se totiž u Spáčilovy tatry zasekl plyn a příliš rychlý vůz skončil po dvou přemetech na zemi. Posádka ve složení Spáčil, David Vršecký a Jan Vodrhánek vyvázla bez zranění.

Mnohem hůř ale dopadli jen o den později na trase ze San Miguel de Tucuman do San Salvador de Jujuy jejich kolegové s druhou tatrou v zelené barvě Czech Dakar Teamu. „Bylo tam několik hrbů, které přeskákali. Dopad asi nebyl takový, jaký měl být,“ popisoval příčiny karambolu Spáčil.

A následky havárie nevěstily nic dobrého: Lamač s Kolomým, který naštěstí vyvázl jen s prasklým obratlem, museli být vrtulníkem transportováni do nemocnice. S ohledem na vážný Lamačův stav bylo okamžitě rozhodnuto o operaci v Saltě, přesun do Buenos Aires nebyl v tu chvíli možný.

„Martin na operaci nemusel a dostal krunýř na zpevnění páteře. Jardova operace proběhla bez komplikací a během dvou dnů by snad mohl zahájit přesun domů. Čekáme na rozhodnutí lékařů,“ doplnil Spáčil.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye