Kopecký je po první etapě Rallye Monte Carlo šestý

MONTE CARLO

Český jezdec Jan Kopecký obsadil v první etapě Rallye Monte Carlo šesté místo. Úvodní podnik seriálu Intercontinental Rally Challenge vede po čtyřech rychlostních zkouškách Fin Juho Hänninen jedoucí rovněž s vozem Škoda Fabia. Kopecký na svého kolegu z továrního týmu Škoda Motorsport ztrácí minutu a 26 sekund.

Jan Kopecký s vozem Škoda Fabia S2000 při Rallye Monte Carlo.

Hänninen, který loni skončil v Monaku druhý, dnes vyhrál dva měřené úseky a vypracoval si náskok 44,5 sekundy na druhého Belgičana Freddyho Loixe s další fabií S2000. Třetí je zatím bývalý mistr světa Nor Petter Solberg s peugeotem 207.

Kopeckého dělí od průběžné třetí pozice 31 sekund. Další čtyři rychlostní zkoušky jsou na programu ve čtvrtek, v pátek soutěž vyvrcholí pěti testy.

Rallye Monte Carlo, úvodní podnik série Intercontinental Rally Challenge - po 1. etapě:
1. Hänninen, Markkula (Fin./Škoda Fabia) 1:11:33,4, 2. Loix, Miclotte (Belg./Škoda Fabia) -44,5, 3. P. Solberg, Patterson (Nor., Brit./Peugeot 207) -55,3, 4. Sarrazin, Renucci (Fr./Peugeot 207) -55,5, 5. Wilks, Pugh (Brit./Peugeot 207) -1:18,7, 6. Kopecký, Starý (ČR/Škoda Fabia) -1:26,3, ...18. Štajf, Gál (ČR/Subaru Impreza) -8:46,1.