Rubriky:

Rallye

Kopecký vyhrál Horáckou rallye, Trněný postoupil

26. října 2003 15:44 - TŘEBÍČ

Posádka Jan Kopecký s Filipem Schovánkem, jedoucí s tovární Škodou Octavia WRC vyhrála v sobotu závěrečný podnik mistrovství Česka v automobilových soutěžích, kterým byla Horácká rallye a celkově se umístila v domácím šampionátu třetí.

 

Zdeněk Sluka pro PRÁVO

Velmi spokojení odjížděli i Trněný s Pritzlem, kteří sice skončili s vozem stejné značky čtvrtí, ale celkově vybojovali druhou příčku za Pechem s Uhlem (Ford Focus RS WRC), kteří si titul zajistili už s předstihem a v Třebíči nestartovali stejně jako Kresta..

"Bylo to moc těžké, zejména když jsme měli v sobotu problémy a museli jsme hájit náskok sedmnáct sekund. Naštěstí to vyšlo," říkal v cíli Jan Kopecký. "Jeli jsme na jistotu a dojetí, závodění šlo stranou," přiznal Karel Trněný.

Už v pátek udělal kotrmelec s octavií Enge, ale pokračoval. V sobotu však musel odstoupit. Tříminutovou ztrátu po pátečním nárazu do retardéru a následném zhasnutí motoru už nedohnal Š. Vojtěch, v sobotu trápily jeho bratra Tomáše technické problémy, ale dojel nakonec třetí za vynikajícím Trinerem na seatu.

Výsledky:
1. Kopecký-Schovánek (Škoda Octavia WRC) 1:43:33,5 h.
2. Triner-Hůlka (Seat Cordoba WRC) + 6,2 s 
3. T. Vojtěch-Palivec (Peugeot 206 WRC) + 2:23,0 min.
4. Trněný-Pritzl (Škoda Octavia WRC) + 3:19,0
5. Š. Vojtěch-Ernst (Peugeot 206 WRC) + 4:27,5
Posádky absolvovaly celkově 18 rychlostních zkoušek v délce 205 km

kft, Právo

Zrušit