Rubriky:

Rallye

Loprais dojel s kritickou hodnotou tlaku v pneumatikách, ale zůstal druhý

15. července 2011 17:06 - MAJKOP

Přes potíže se systémem dohušťování pneumatik dokázal Aleš Loprais s Tatrou Jamal uhájit i v 6. etapě ruské Silk Way Rally druhé místo v kategorii kamiónů za domácím Kabirovem s kamazem. Před sobotní závěrečnou etapou, která povede do olympijského města Soči, má ale náskok více než 38 minut na třetího Rusa Karginova.

 

loprais.cz

Páteční etapa, jejíž speciální test měřil 168 km, vedla po prašných stepních a polních cestách. „Vedle některých technických pasáží to bylo místy až extrémně rychlé, často na hranici snesitelnosti lidí ve voze a výdrže auta. Už minulou etapu nám v kabině odešel intercom, a tak se navigace, tolik důležitá na této trati, odbývala formou řvaní a posunkového divadla, což bylo docela nepříjemné. Daleko horší však bylo, že nás v pátek postihla závada na systému dohušťování pneumatik a prudce klesal tlak v kole,“ líčil přímo z Ruska Loprais.

Při zjištění poruchy musel zastavit a navigátor Milan Holaň v rámci možnosti deaktivoval systém dohušťování. „Téměř sto kilometrů až do cíle v Majoku jsme pak absolvovali s kritickou hodnotou tlaku v pneumatikách a při hrozbě defektu, který mohl způsobit až destrukci pneumatiky, jsme byli nuceni výrazně zpomalit. Za takové situace jsme byli rádi za uhájení celkové druhé pozice a nabrání jen pětiminutové ztráty na Karginova,“ doplnil jezdec InstaForex Teamu.

Své nejlepší etapové umístění si v pátek připsal Jaroslav Valtr, jenž má v posádce i úspěšného účastníka Dakaru Macíka. S Liazem dojel do cíle čtvrtý.

Výsledky kamiónů v 6. etapě:
1. Mardějev (Rus., Kamaz) 2:33:26 h, 2. Stacey (Niz., Iveco) +21 s, 3. Karginov (Rus., Kamaz) +2:12, 4. Valtr (ČR, Liaz) +4:09, ...6. Loprais (ČR, Tatra) +7:22, 24. Vrátný (ČR, Tatra) +1:07:07.
Celkové pořadí kamiónů: 1. Kabirov (Rus., Kamaz) 32:39:56 h, 2. Loprais +43:19 min, 3. Karginov (Rus., Kamaz) +1:21:55, ...13. Valtr (ČR, Liaz) +6:39:59, 19. Vrátný (ČR, Tatra) +11:58:01.
Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye