Rallye Vysočina vyhrál favorizovaný Valoušek, v čele MČR je Jakeš

TŘEBÍČ

Favorizovaný Pavel Valoušek s vozem Škoda Fabia WRC vyhrál Rallye Vysočina, čtvrtý závod mistrovství České republiky ve sprintrallye. V okolí Třebíče byl s odstupem čtrnácti sekund druhý Věroslav Cvrček, třetí skončil Miroslav Jakeš, který vede průběžné pořadí seriálu.

Pavel Valoušek vyhrál Rallye Vysočina.

Valoušek, úřadující český mistr ve "velkém" šampionátu v dvoudenních soutěžích, ovládl klání na Vysočině i přes zaváhání ve třetím měřeném testu, v kterém kvůli jezdecké chybě a hodinám ztratil asi 30 sekund.

To znamenalo propad z prvního na sedmé místo, ale po dalších třech měřených testech byl opět v čele a první místo již neopustil. Pomohla mu i půlminutová penalizace pro Jana Sýkoru za špatný průjezd zpomalovacím retardérem.

Pátým dílem domácího šampionátu bude 6. srpna Rallye Agropa Pačejov.

Rallye Vysočina, 4. závod Ecosun mistrovství České republiky ve sprintrallye:
1. Valoušek, Hrůza (Škoda Fabia WRC) 36:59,7, 2. V. Cvrček, Šálek (Škoda Octavia WRC) -14,5, 3. Jakeš, Gross (Mitsubishi Lancer Evo IX) -18,4, 4. R. Odložilík, Tureček (Škoda Fabia S2000) -25,9, 5. J. Sýkora, Škardová (Mitsubishi Lancer Evo IX R4) -44,6, 6. Dohnal, Grega (Peugeot 207 S2000) -47,1.
Průběžné pořadí: 1. Jakeš 68, 2. Valoušek 60, 3. Dohnal 56.