Rubriky:

Rallye

Na Barum rallye by se mělo představit rekordních 29 vozů S2000

16. srpna 2011 14:13 - PRAHA

Z českého pohledu rekordní počet 29 vozů kategorie S2000 by se měl představit na blížící se Barum rallye Zlín, která se uskuteční od 26. do 28. srpna. Mezi přihlášenými nechybí kompletní špička šampionátu Intercontinental Rallye Challenge, jehož je soutěž součástí, i nejlepší domácí piloti. Závod tradičně nechybí ani v českém mistrovském kalendáři.

 

Zdeněk Němec, ČTK

Hlavními favority rallye jsou zástupci továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký, Juho Hänninen z Finska nebo loni nejrychlejší Belgičan Freddy Loix, jenž také závodí s podporou mladoboleslavské automobilky. Do popředí výsledkové listiny však chtějí promluvit i domácí trojnásobný vítěz Roman Kresta nebo Pavel Valoušek.

Koncepce rallye vychází z předchozích ročníků. V pátek večer se uskuteční divácká rychlostní zkouška v ulicích města, boj o vítězství se rozhoří v sobotu a v neděli. Celkem posádky absolvují 15 testů o celkové délce 248 km.

"Jezdci i diváci si přejí, abychom do programu zařazovali nové rychlostní zkoušky, ale to je hodně složité. Jsme omezeni územím a do chráněných oblastí se dostáváme jen velmi složitě," uvedl ředitel rallye Miroslav Regner na dnešní tiskové konferenci v Praze.

Pořadatelé se proto snaží spíše prověřené erzety po letech střídat a navíc je částečně obměňovat. Změny se tak dočkal například i známý úsek Pindula, nejdelší zkouškou je 29 km dlouhý test Troják.

Čestným hostem úvodu rallye bude prezident Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jean Todt, který představí na českém území kampaň zaměřenou na zvýšení bezpečnosti silničního provozu. Todt se však ve Zlíně dlouho nezdrží, ještě v pátek odpoledne z Česka odletí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye