Rubriky:

Rallye

Rallye: Ogier nebude jezdit za Ford, stal se továrním jezdcem Volkswagenu

23. listopadu 2011 10:53 - HANNOVER

Francouzský pilot Sébastien Ogier se stal továrním jezdcem Volkswagenu, který by měl v roce 2013 vstoupit do seriálu MS v rallye. Třetí muž letošního šampionátu, který byl doposud týmovým kolegou Sébastiena Loeba u Citroënu, měl podle spekulací zamířit po sezóně do továrního týmu Ford, nakonec je ale vše jinak.

 

Alexandre Meneghini, ČTK/AP

"Volkswagen je číslo jedna v Evropě a brzy bude i na světě. Jsem si jistý, že do rallye jde s cílem získat titul mistra světa a já jsem rád, že u toho budu hned od začátku," uvedl Ogier v oficiální tiskové zprávě týmu.

Sedmadvacetiletý Ogier se bude podílet na vývoji vozu VW Polo R WRC, se kterým chce německá automobilka v roce 2013 vstoupit do MS. Soutěžní program na příští rok není oficiálně znám, předpokládá se ale, že se tým v některých soutěžích představí.

Na vývoji vozu se podílí i dvojnásobný mistr světa Carlos Sainz ze Španělska, který v barvách týmu jezdí vytrvalostní rallye a před rokem například ovládl Rallye Dakar. "Pro mě je Sébastien jedním ze tří nejlepších jezdců na světě," ocenil Sainz kvality Ogiera, který letos ovládl pět závodů MS.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye