Rubriky:

Rallye

Hirvonena u Fordu nahradí bývalý mistr světa rallye Solberg

15. prosince 2011 17:42 - LONDÝN

Dvojkou továrního týmu Ford v příští sezóně mistrovství světa v rallye bude norský jezdec Petter Solberg. Zkušený pilot, který má ve sbírce titul světového šampióna z roku 2003, nahradí Mikka Hirvonena, jenž odchází do Citroënu.

 

SWRT

"V Petteru Solbergovi jsme získali zkušeného pilota, kterého jsme hledali," řekl sportovní ředitel Fordu Gerlad Quinn, který věří, že Solberg pomůže v dalším rozvoji týmové jedničce Jarimu-Mattimu Latvalovi.

Sedmatřicetiletý Solberg s fordem v minulosti již jezdil, největších úspěchů ale dosáhl v tovární formaci Subaru. Poslední tři sezóny závodil ve vlastním soukromém týmu s vozy Citroën. Loni byl v MS celkově třetí, letos skončil pátý, když jeho nejlepším výsledkem byla třetí místa v Itálii a v Austrálii.

Solberg se ke své možné spolupráci s Fordem vyjádřil již minulý měsíc po Britské rallye. "Jari (Latvala) má bezpochyby potenciál stát se světovým šampionem a já bych jemu i týmu rád pomohl. V posledních třech letech jsem závodil jako soukromník a teď bych se rád vrátil do továrního týmu. Jsem si jistý, že mám stále co nabídnout," řekl Solberg.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye