Loprais se na Rallye Dakar posunul na čtvrté místo mezi kamióny

CHILECITO

Aleš Loprais s tatrou dojel ve středeční 4. etapě Rallye Dakar v Argentině do cíle na šestém místě. V průběžném pořadí kategorie kamiónů se posunul na čtvrtou pozici s odstupem necelých 13 minut za vedoucím Nizozemcem Gerardem de Rooyem.

Aleš Loprais s kamiónem Tatra na trati Rallye Dakar.

Devítinásobný vítěz Dakaru Stéphane Peterhansel se vrátil do čela kategorie automobilů. Zkušený Francouz dnes vyhrál etapu, v níž se závodníkům měřil čas na úseku dlouhém 326 kilometrů, a vede o pět minut a 41 sekund před Jihoafričanem Ginielem de Villiersem. Dosud první Polák Krzysztof Holowczyc klesl na čtvrté místo.

Stéphane Peterhansel s vozem Mini na trati čtvrté etapy Rallye Dakar.foto: Reuters/Jacky Naegelen

Mezi motocyklisty dál vede Cyril Després. Etapu vyhrál jeho největší konkur ent Marc Coma ze Španělska, ale ze ztráty na francouzského lídra stáhl jen dvě minuty. Jan Veselý je dvaaosmdesátý.

Rallye Dakar - 4. etapa: San Juan - Chilecito (424 km/měřený úsek 326 km)