Rubriky:

Rallye

Švédskou rallye vede Latvala, Prokop je devátý

10. února 2012 21:04 - KARLSTAD

První etapa Švédské rallye se odehrála ve znamení bitvy finských pilotů, z nichž má po deseti rychlostních zkouškách navrch Jari-Matti Latvala s fordem. V druhé polovině dne setřásl Mikka Hirvonena v citroënu a má před ním náskok 16,8 sekundy. Těsně třetí je Nor Petter Solberg, zatímco mistr světa Sébastien Loeb bude v dalších dnech dohánět dvouminutovou ztrátu, kterou nabral po nedobrovolném výletu mimo trať. Čech Martin Prokop ve fordu je devátý.

 

ČTK/AP

Vítěz předchozích dvou ročníků severské rallye Hirvonen jako jediný vyhrál už tři testy, ale v deváté zkoušce mu podle jeho slov "odešly" pneumatiky. Byl v ní o čtvrt minuty pomalejší než Latvala, což zatím činí mezi oběma Finy rozdíl.

Osminásobný světový šampion Loeb z Francie byl nejrychlejší stejně jako Latvala dvakrát, ale jeho naděje na vítězství podle všeho skončily v sedmé erzetě. Po smyku skončil ve sněhové bariéře a nabral dvouminutové manko. Navíc jede s desetisekundovou penalizací za pozdní příjezd do časové kontroly. Dočasně se propadl až za Prokopa mimo první desítku pořadí, ale na konci dne už byl sedmý.

Prokop za ním zaostává o 18 sekund, před sebou má s desetisekundovým náskokem ještě Patrika Sandella ze Švédska, soupeři za ním ztrácejí přes půl minuty. Prokopovým maximem bylo sedmé místo v předposlední zkoušce.

První etapu nedokončil Španěl Dani Sordo, který za volantem mini vyhrál čtvrteční prolog. Zastavit musel v osmém testu.

Švédská rallye, po 1. etapě:
1. Latvala, Anttila (Fin./Ford Fiesta RS WRC) 1:23:50,8
2. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Citroën DS3 WRC) -16,8
3. P. Solberg, Patterson (Nor., Brit./Ford Fiesta RS WRC)-18,6
4. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Ford Fiesta RS WRC) -32,3
5. Novikov, Giraudet (Rus., Fr./Ford Fiesta RS WRC) -1:12,1
6. H. Solberg, Minor (Nor., Rak./Ford Fiesta) -1:48,5
7. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën DS3 WRC) -2:08,9
...
9. Prokop, Hrůza (ČR/Ford Fiesta RS WRC) -2:26,9

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye