Obhájce Mikkelsen zahájil IRC výhrou před Hänninenem

Seriál Intercontinental Rallye Challenge začal vítězstvím obhájce celkového prvenství Andrease Mikkelsena a triumfem vozů Škoda Fabia S2000. Norský pilot, který v šampionátu startuje s podporou britského importéra mladoboleslavské automobilky, vyhrál Rallye Azory před továrním jezdcem Škody Juhem Hänninenem z Finska.

Nor Andreas Mikkelsen s vozem Fabia S 2000 při cestě za triumfem v Rallye Azory.

Mikkelsen se ujal vedení hned po první rychlostní zkoušce z vypsaných čtrnácti, první místo už nepustil a po skončení soutěže měl náskok 25 sekund. Vyhrál deset erzet proti třem nejlepším časům Hänninena.

Třetí skončil už s více než dvouminutovým mankem Francouz Brian Bouffier s peugeotem, za ním následovali další dva piloti s fabií Sepp Wiegand a Hermann Gassner z Německa.

Český jezdec Jan Kopecký na startu nebyl, soustředí se na domácí šampionát a v IRC by se měl představit jen na vybraných rallye. Seriál bude pokračovat 15. až 17. března Rallye Kanárské ostrovy.