Rubriky:

Rallye

Kresta: Byl jsem nejúspěšnější soukromník v MS

22. listopadu 2003 11:47 - PRAHA

Lehké zklamání z prohraného boje o domácí titul v rallye si v letošní sezóně Roman Kresta bohatě vynahradil účinkováním v seriálu MS. Na sedmi soutěžích, které absolvoval, se mu podařilo vyhrát dvě rychlostní zkoušky. "Přitom všichni moc dobře vědí, jakou specifikaci vozu jsem měl k dispozici," říká Kresta v rozhovoru pro Právo.

 

internet

Jak hodnotíte letošní sezónu?
Chtěl jsem vyhrát domácí mistrovství a mrzí mě, že se to nepodařilo. Už dopředu ale bylo jasné, že při startu v menším počtu soutěží musím vítězit, což se nedařilo. Na tratích mistrovství světa to nebylo jen učení, mohl jsem ukázat své schopnosti na každém povrchu a myslím, že to vyšlo.

Těší mě, že si mých výkonů všimli i fanoušci při hlasování o nejlepšího českého pilota rallye, takže jsem při vítězství v anketě předčil i domácího šampióna Pecha.

V mistrovství světa jste absolvoval sedm soutěží. Byl jste se svými výkony spokojen?
Zajížděl jsem dobré časy s výjimkou San Rema, kde jsem se potýkal sám se sebou. Ale myslím, že teď už o mně ví všechny týmy. A přitom moc dobře vědí, jakou specifikaci vozu jsem měl k dispozici. Stal jsem se nejúspěšnějším soukromníkem a zanechal v MS zřetelný podpis. Chtěl jsem jet vždy tak, abych v šampionátu mohl startovat znovu.

Na poslední soutěži v Británii jste dokonce osmým místem získal bod do klasifikace šampionátu jednotlivců. Jak vysoko tenhle úspěch stavíte?
Rozhodně výš než vyhrané erzety při Německé a Katalánské rallye. Ve Walesu jsem pravidelně zajížděl časy v první desítce a s konečným výsledkem jsem opravdu spokojen.

Už máte jasno o angažmá pro příští rok?
Jednáme o pokračování v týmu Bozian racing, zájem má i Škoda Motorsport. Každopádně chci jet kvalitní program v mistrovství světa. Nespokojím se s dvěma či třemi závody, to pro mě nemá smysl. Program v šampionátu bude muset být jasně daný, jinak do toho nepůjdu. Pouhé testování a český mistrák pro mě nemá smysl. Chci mít jasno do konce listopadu.

O vašem návratu do Škody Motorsport se přitom hovořilo jako o jasné věci.
K žádné dohodě nedošlo. Určitá jednání proběhla, ale kontrakt jsme nepodepsali. Sice jsem testoval Fabii v Bělé, ale z toho by nikdo neměl dělat velké závěry. Navíc je velký zájem, abych pokračoval s peugeotem v Bozianu.

Budete startovat na domácích rallye?
Absolutní prioritu má mistrovství světa. Tady doma nemohu nic získat.

Pokud zůstanete u Bozianu, jaký vůz budete mít k dispozici?
Poslední specifikaci Peugeotu 206 WRC. To auto bude jednodušší na údržbu. Mělo by jít o červené stroje, s nimiž jezdili letos tovární piloti. Proti mému současnému vozu je motor stejný, ale rozdíl je přesto myslím kolem sekundy na kilometr.

Co soudíte o změnách pravidel mistrovství světa?
Myslím, že FIA sama netuší, kam šampionát směřuje. Rozličná omezení brzdí vývoj mladých jezdců a už vůbec nechápu trénink se závodními vozy a nařízení o maximálně jednom průjezdu pro zapsání itineráře. To bude velmi nebezpečné.

Věřím však, že se vše vyřeší. Solberg, Burns, Märtin a Grönholm mají domluvenou schůzku se šéfem FIA Mosleyem. Ať si funkcionáři do vozu sednou a jezdí nad propastmi v rychlostech přes sto kilometrů. Rallye kvůli nim nemá stabilní půdu pod nohama.

Radek Malina, Právo

Zrušit