Rossi porazil otce v rallye

Pětinásobný mistr světa v závodech silničních motocyklů Valentino Rossi válí i za volantem. Ve dvoudenní rallye v Monze obsadil druhé místo s těsnou ztrátou 1,4 sekundy za vítězným Stefanem D'Astem.

Valentino Rossi umí i za volantem. V Monze porazil v rallye svého otce, bývalého soutěžního jezdce.

Hlavně však porazil v prestižním duelu svého otce Graziana, který býval profesionálním soutěžním jezdcem. Rossi starší, který jel s identickým vozem Toyota Corolla jako jeho syn, skončil jedenáctý a za Valentinem zaostal o 50 sekund.

Rallye se jela v areálu okruhu v Monze, který hostí závody formule 1. Na souboj populárního motocyklového šampióna s jeho otcem se přišlo podívat přes 4000 fanoušků.

Čtyřiadvacetiletý Rossi je velkým fanouškem automobilových soutěží a loni si dokonce vyzkoušel atmosféru mistrovství světa. Start v Britské rallye pro něj však skončil hned v první rychlostní zkoušce, kdy naboural svůj peugeot. V příštím roce by měl rozšířit svůj rejstřík také o řízení formule 1 - podle svých slov absolvuje testovací jízdu nejspíš s vozem Ferrari.