Rubriky:

Rallye

Český šampionát v rallye odstartuje v Rakousku

17. prosince 2003 09:44 - PRAHA

Netradičně mimo české území a v neobvykle brzkém termínu odstartuje mistrovství republiky v rallye. Osmidílný seriál začne v okolí rakouského Freistadtu nedaleko hranic od 8. do 10. ledna Jänner rallye a na startu by s výjimkou Romana Kresty neměl chybět nikdo z české soutěžní špičky.

 

Zdeněk Sluka pro PRÁVO

Závod měl původně zůstat součástí seriálu mistrovství Evropy, ale po rozhodnutí Mezinárodní automobilové federace, které zpřísňuje možnost startu vozů specifikace WRC, se organizátoři vzdali zařazení do evropského šampionátu a požádali o zařazení do mistrovství ČR.

Brzký vstup do závodní sezóny se však u jezdců příliš s pochopením nesetkal. "Je to nešťastný termín, protože komplikuje jednání s partnery. Statisícová jednorázová investice do podvozku mi nepřijde efektivní," zlobí se úřadující český vicemistr Karel Trněný.

Kromě něho by mezi favority měl patřit jeho letošní přemožitel v šampionátu Václav Pech i nováček ve světě rallye Tomáš Enge. Znepříjemnit útok na vítězství se jim pokusí rakouský mistr Baumschlager, jako předjezdec se závodu zúčastní i mistr světa z roku 1984 Švéd Stig Blomqvist.

SOB, Právo

Zrušit