Tomeček na Dakaru stáhl náskok Čagina

BAMAKO

Tomáš Tomeček s tatrou skončil ve dvanácté etapě Rallye Dakar na druhém místě za vítězným Rusem Kabirovem, Karel Loprais s další tatrou byl čtvrtý. Lídr průběžného pořadí Rus Čagin byl v úterý až pátý a Tomeček na druhém místě se mu tak lehce přiblížil.

Tomáš Tomeček s tatrou dojel ve 12. etapě Dakaru druhý a stáhl náskok na vedoucího Rusa Čagina.

Účastníci soutěže svedli boj s časem po dni volna a dvou etapách, které z bezpečnostních důvodů projeli v konvoji.

První v cíli dnešní erzety byl francouzský motocyklista Cyril Despres na KTM, který je v průběžném pořadí čtvrtý. Vedoucí Španěl Nani Roma téměř ztrojnásobil svůj náskok na druhého Francouze Richarda Saincta, jenž byl dnes až sedmý.

Automobilům vládl bývalý francouzský sjezdař Luc Alphand, který dovezl své BMW do cíle o minutu a 28 sekund před krajanem Jeanem-Louisem Schlesserem. Třetí skončil další Francouz Stéphane Peterhansel, který stále vede s pohodlným více než hodinovým náskokem.

Ve středu závodníci opět přejedou hranice. Z Bamaka je čeká 733 kilometrů dlouhá pouť do mauritánského Ajún al-Atrús, během nichž absolvují 478 kilometrů dlouhou rychlostní zkoušku.