Obě tatry už jsou v Dakaru

DAKAR

Přes páteční problémy pokračovaly obě české tatry v Rallye Dakar. Tomáš Tomeček dojel do cíle sobotní 16. etapy, která přivedla konvoj do senegalské metropole, na šestém místě, další posádka vedená Karlem Lopraisem skončila desátá. Oba vozy však mají mnohahodinové ztráty a již vypadly z boje o medailové umístění.

Tatra Tomáše Tomečka je již v Dakaru. Stejně jako posádka Karla Lopraise.

Tomeček je v celkovém pořadí šestý, Loprais je o příčku za ním. V soutěži kamiónů za vítězstvím míří Rus Vladimir Čagin s kamazem, přestože dnes dojel druhý za svým krajanem Firdausem Kabirovem. Čagin vede s téměř hodinovým náskokem právě před Kabirovem.

Mezi automobily vyhrála Němka Jutta Kleinschmidtová s volkswagenem. Vítězka závodu z roku 2001 dojela do cíle s náskokem 59 sekund před bývalým francouzským lyžařem Lukem Alphandem s BMW. Celkově dál vede další Francouz Stephane Peterhansel s mitsubishi. Druhý Japonec Hiroši Masuoka na něj před startem poslední etapy, jejíž trasa vede okolím Dakaru a měří 106 kilometrů, ztrácí 51 minut.

V kategorii motocyklů je situace v čele celkového pořadí zajímavější. Vede i nadále Španěl Nani Roma s KTM, ale druhého Francouze Richarda Sainze od něj dělí pouhých pět minut.