Rubriky:

Rallye

Märtin ulomil kolo, vedení ve Švédsku se ujal Loeb

7. února 2004 13:29 - KARLSTAD

Smolný okamžik v jedenácté rychlostní zkoušce připravil Markka Märtina o vedení ve švédské rallye. Estonec vyjel se svým fordem mimo trať, narazil na skálu a ulomil pravé zadní kolo. Do čela soutěže se tak vyhoupl Francouz Sébastien Loeb s citroënem.

 

Citroën

Märtin přesto dokázal dopravit poškozený vůz do servisní zóny, v soutěži pokračuje, ale propadl se až na osmé místo. Na druhou příčku poskočil po včerejšku šestý Fin Marcus Grönholm s peugeotem, který z dnešních osmi rychlostních zkoušek vyhrál rovnou polovinu. Průběžné třetí místo patří Noru Petteru Solbergovi se subaru.

Prohlédněte si fotogalerii z letošní Švédské rallye!

Vítěz úvodního podniku MS v Monte Carlu Loeb, jež dnes triumfoval ve třech rychlostních testech, má na Grönholma náskok 40 sekund, Fin ztratil cenný čas ve 12. erzetě, kde udělal hodiny. Po vyjetí z trati nabral téměř minutu a půl ztráty i Solberg.

Švédská rallye na Sportu.cz
1. ETAPA Nejlépe začal Märtin
PŘEKVAPENÍ Obleva ztrpčuje jezdcům život
HEGEMONIE Chuť vítězství jen pro Švédy a Finy

V soutěži nepokračuje Grönholmův týmový kolega Freddy Loix z Belgie kvůli problémům s motorem jeho vozu. Druhý díl mistrovství světa skončil i pro slovensko-českou posádku týmu Styllex Tuning Jozefa Béreše a Petra Starého. Jejich Hyundai skončil mimo trať v šesté rychlostní zkoušce a posádka jej už nedokázala dostat zpět.

V rallye už nefiguruje ani jeden tovární vůz Mitsubishi. Po Gillesu Panizzim, jenž odstoupil již včera kvůli problémům s převodovkou, dnes ze stejného důvodu vzdal i Fin Kristian Sohlberg.

Švédská rallye - po 2. etapě:
1. Loeb (Fr./Citroën) 2:34:22,7
2. Grönholm (Fin./Peugeot) + 40,6
3. P. Solberg (Nor./Subaru) + 1:28,1
4. Tuohino (Fin./Ford) + 1:55,7
5. Sainz (Šp./Citroën) + 1:56,5
6. H. Solberg (Nor./Peugeot 206) + 3:26,8
7. Carlsson (Švéd./Peugeot 206) + 5:27,3
8. Märtin (Est./Ford) + 5:44,5
9. Hirvonen (Fin./Subaru) + 8:47,3
10. Eriksson (Švéd./Ford) + 10:25,8

Sport.cz

Zrušit