Rubriky:

Rallye

Solbergova penalizace pomohla v Mexiku do čela Loebovi

12. března 2004 21:36 - LEON

Vítěz dvou úvodních podniků MS v rallye Francouz Sébastien Loeb s citroënem je po první etapě v čele Mexické rallye. Vítěz dvou rychlostních zkoušek si udržuje osmisekundový náskok na Fina Grönholma s Peugeotem, další pilot citroënu Sainz je třetí se ztrátou téměř půl minuty.

 

www.rallymexico.com

Norský mistr světa Petter Solberg na subaru je po úvodní etapě Mexické rallye až třináctý. O jeho hluboký pokles v průběžném pořadí třetího závodu mistrovství světa v automobilových soutěžích se postarala dvojí penalizace: rozhodčí mu nejprve k času přičetli 40 sekund za pozdní příjezd do servisní zóny a posléze přidali ještě dalších pět minut za nedovolenou pomoc.

MEXICKÁ RALLYE NA SPORTU.CZ
OČEKÁVÁNÍ Světová rallye poprvé v Mexiku

Vedoucí muž soutěže po úvodních čtyřech blátivých erzetách, které zavedly jezdce až do téměř tříkilometrové nadmořské výšky, přitom přijel k servisní zóně v Leonu včas. Při čekání na pokyn komisařů ale Solberg vypnul motor a pak už nenastartoval.

Do čela se díky tomu dostal vítěz obou dosavadních dílů MS Sébastien Loeb z Francie na citroënu, který stejně jako Solberg vyhrál dvě páteční rychlostní zkoušky a vede s osmivteřinovým náskokem před finským pilotem peugeotu Marcusem Grönholmem.

Loeb měl přitom těsně před startem velké potíže, protože při posledním tréninku poškodil podvozek a nádrž.

Ve druhé sobotní etapě čeká na účastníky rallye šest rychlostních zkoušek v celkové délce 154,34 km.

MEXICKÁ RALLYE
1. etapa (4 RZ v délce 108,03 km)
1. Loeb (Fr./Citroën) 1:02:58,9
2. Grönholm (Fin./Peugeot) + 8,4
3. Sainz (Šp./Citroën) + 29,2
4. Märtin (Est./Ford) + 43,3
5. Rovanperä (Fin./Peugeot) + 49,1
6. Duval (Bel./Ford) + 58,7
7. Hirvonen (Fin./Subaru) + 1:26,6
8. Panizzi (Fr./Mitsubishi) + 1:57,3

ČTK, Sport.cz

Zrušit