Pech vyletěl na Šumavě z trati, zranil diváka

KLATOVY

Český automobilový jezdec Václav Pech ztratil při 3. rychlostní zkoušce Šumava rallye kontrolu nad vozem a vylétl z trati. Podle oficiálních informací tiskového střediska lehce jednoho diváka. Erzeta byla zastavena, Pech v soutěži pokračuje.

Ford Focus WRC Václava Pecha

Loňský mistr České republiky i Slovenska nedobrzdil svůj ford v zatáčce na trati třetí rychlostní zkoušky v okolí Strážova v délce 10,52 km. Při jeho výletu mimo trať byl lehce zraněn jeden divák, při střetu navíc omdlela jedna z přihlížejících.

Vítěz úvodních dvou rychlostních testů nicméně v soutěži pokračuje, vyjetí ze silnice jej stálo zhruba tříminutovou ztrátu. Třetí erzeta byla kvůli zásahu lékařů zastavena a její výsledky byly pro jezdce kategorie A8 zrušeny.

Pechova ztráta vynesla do čela průběžného pořadí obhájce loňského prvenství Romana Krestu se subaru.