Rubriky:

Rallye

Roman Kresta již myslí na Rally Acropolis

26. května 2004 10:48 - PRAHA

Ačkoliv posádku tým Styllex Tuning Prosport Roman Kresta-Jan Tománek čeká o víkendu další podnik Mezinárodního Mistrovství ČR v rally v Českém Krumlově, přípravy týmu směřují již k účasti na soutěži světového šampionátu v Řecku. Český Krumlov absolvuje Roman Kresta s vozem Subaru Impreza WRC, na Rally Acropolis se objeví za volantem vozu Ford Focus WRC.

 

eWRC.cz

Start na dvou soutěžích ve dvou po sobě následujících víkendech je velmi složitý i pro zajištění logistiky týmu, proto byla zvolena varianta startů se dvěma vozy. Roman Kresta si před soutěží v Řecku vyzkoušel vůz Ford Focus RS WRC 02 zlínské stáje JM Engineering a nyní je připraven podat maximální výkon na rychlostních vložkách v okolí Českého Krumlova.

"V neděli jsem v Maďarsku otestoval vůz Ford Focus WRC. Balázs Benik startoval v Maďarsku na Duna-Alba Rally a tak jsem využil této situace pro seznámení se s Focusem. Vše funguje podle plánovaného harmonogramu. Ačkoliv nás nyní čeká Rallye Český Krumlov, veškerá příprava již směřuje na Rally Acropolis. Samozřejmě i v Českém Krumlově chceme dosáhnout výborného výsledku. V neděli po soutěži odlétáme do Řecka, takže nás čeká opravdu velmi náročný program," řekl Roman Kresta.

Rallye Český Krumlov startuje v pátek 28.května 2004 v 15 hodin a posádka Roman Kresta-Jan Tománek odstartuje se startovním číslem 2.

Sport.cz

Zrušit