Rubriky:

Rallye

Kresta havaroval na Rallye Akropolis

4. června 2004 10:48 - LAMIA

Na výborném osmém místě figuroval Roman Kresta po dvou rychlostních zkouškách páteční první etapy Rallye Akropolis. Na třetím měřeném úseku se ale vinou zhoršené viditelnosti srazil s vozem Španěla Soly a vypadl z pořadí. Český jezdec nicméně věří, že mechanici dají jeho Ford do pořádku a bude moci nastoupit do druhé etapy podle nově zkoušených pravidel 'Superrallye'.

 

eWRC.cz/Petr Lusk

Kresta začal první etapu bez respektu a po dvou erzetách ztrácel na průběžně vedoucího Fina Grönholma s peugeotem přes jedenáct sekund. Až za osmadvacetiletým pilotem figurovali oba jezdci Škody a dokonce oba piloti týmu Citroën, Francouz Loeb a Španěl Sainz.

Ve třetí erzetě Kresta dojel Španěla Daniela Solu s mitsubishi, jehož brzdilo vylomené kolo. "Snažil jsem se Solu poměrně dlouhou dobu předjet, ale bohužel nám neuvolnil trať," informoval z Řecka český pilot, který se ocitl v mračnu prachu za Španělovým vozem, na nějž neměl prakticky žádný výhled.

Další start zatím nejistý

"Jeho Mitsubishi se najednou objevilo před námi a nedalo se nic dělat. Je to mrzuté, na Rallye Akropolis jsme si ověřili, že můžeme i s Focusem starší specifikace svádět rovnocenné souboje se špičkou. Jeli jsme rychle, ale v naprostém klidu," zalitoval Kresta.

"Vůz je v přední části poškozen, v tuto chvíli nelze říci, zda se nám podaří dát ho do takového stavu, abychom mohli zítra odstartovat. My s Jendou (Jan Tománek, spolujezdec - pozn. red.) nemáme po kolizi žádnou vážnější zdravotní komplikaci," dodal smutně.

Jezdci mohou podle nových pravidel, který v průběhu Rallye Akropolis testuje Mezinárodní automobilová federace, pokračovat v soutěži i po nehodě či technické závodě, nemají už ale nárok na bodový zisk a nefigurují ani v pořadí.

Skončil Märtin i Schwarz

Průběžné pořadí šestého podniku mistrovství světa zatím vede Fin Grönholm, druhý je jeho krajan a stájový kolega z továrního týmu Peugeot Rovanperä. Třetí místo zatím drží Nor Solberg se subaru. V pořadí je již jen jedna fabia, Toni Gardemeister je devátý.

Průběžně šestnáctý Armin Schwarz s druhou škodovkou totiž podle Krestovy internetové stránky kvůli poškozenému vozu také odstoupil. Stejně dopadl i obhájce prvenství Estonec Märtin, který vylétl mimo trať a nepokračuje.

RALLYE AKROPOLIS
1. etapa - pořadí po 3. RZ
1. Grönholm (Fin./Peugeot) 32:33,1
2. Rovanperä (Fin./Peugeot) + 7,8
3. Solberg (Nor./Subaru) + 10,1
3. Duval (Belg./Ford) + 16,6
5. Loeb (Fr./Citroën) + 34,0
6. Hirvonen (Fin./Subaru) + 35,0
7. Carlsson (Švéd./Peugeot 206) + 36,1
8. Sainz (Šp./Citroën) + 37,2

Sport.cz

Zrušit