Rubriky:

Rallye

Škodovky v Řecku dosoutěžily, etapu vyhrál Solberg

4. června 2004 20:24 - LAMIA

První letošní start v mistrovství světa automobilových soutěží nedopadl pro tým Škoda Motorsport slavně. Fabie WRC z řecké Rallye Akropolis vyřadily technické potíže. Nejprve ve třetí rychlostní zkoušce (RZ) skončil Armin Schwarz, v poslední RZ vzplál motor Toni Gardemeisterovi. První etapu nejlépe zvládl Peter Solberg se subaru.

 

Škoda Motorsport/Ralph Hardwick

Škodovky si na řecké soutěži přitom ze začátku nevedly špatně. Schwarz v první erzetě dojel sedmý. Ve třetí RZ ho ze soutěže vyřadil porouchaný závěs kola. "Gardemeister byl dokonce ve čtvrté a páté rychlostní zkoušce průběžně na velmi pěkném šestém místě, do poslední erzety startoval z dvanáctého místa," uvedla pro Sport.cz Michaela Urbanová ze Škoda Motorsport teamu.

Podle novopečeného šéfa týmu Martina Mühlmeiera bude v letošní sezóně důležité dojet co nejvíce soutěží do cíle, aby tým získal nové poznatky pro další rozvoj závodních vozů. "Dosažené výsledky nebudou v této sezoně prioritou," uvedl ještě před začátkem Akropolis Rallye. Škoda Motorsport se bude nyní připravovat na Finskou Rallye.

Solberg: Nedělat chyby

Prvním jezdcem v pořadí je po první etapě Nor Petter Solberg se Subaru Impreza WRC. Do čela závodu se dostal po vyhrané čtvrté erzetě a od té chvíle své vedení upevňoval, když vyhrál následují čtyři rychlostní zkoušky. Pouze v poslední deváté RZ skončil na čtvrtém místě. "Není to špatné. Mám z toho dobrý pocit," řekl vedoucí závodník po první etapě. "Soustředil jsem, abych nedělal chyby a ono to fungovalo. Samozřejmě jsem rád, že jsme na čele." Jeho týmový kolega Fin Mikko Hirvonen je na devátém místě.

Průběžné pořadí po 1. etapě Akropolis Rallye
1. P. Solberg/Subaru 1:49:24,8
2. H. Rovenperä/Peugeot 307 +55,7
3. F. Duval/Ford Focus RS WRC 04 +1:01,6
4. M. Grönholm/Peugeot 307 +1:03,2
5. S. Loeb/Citroen +1:21,0
6. D. Carlsson/Peugeot 206 +2:41,1
7. G. Panizzi/Mitsubishi +2:49,3
8. M. Stohl/Peugeot 206 +3:10,7
9. M. Hirvonen/Subaru +3:25,7
10. J. Tuohino/Ford Focus WRC 02 +4:52,0

Sport.cz

Zrušit