Rallye

Tureckým vítězstvím si Loeb upevnil vedení

27. června 2004 13:37 - ANTALYA

Francouz Sebastien Loeb s vozem Citroen Xsara WRC byl nejlepším závodníkem Turecké rallye a cílem projel jako první. Svým čtvrtým triumfem v letošní sezóně tak upevnil své vedení v průběžném hodnocení. Druhý v Turecku dojel Fin Marcus Gronholm s peugeotem. Bronz si odváží norský jezdec Petter Solberg se subaru.

Citroën

Loeb do třetí etapy vstoupil třetím místem ve čtrnácté rychlostní zkoušce. V dalších RZ pak obsadil první a druhé místo. V poslední dojel až sedmý. Cíl projel časem 4:38:26,8. Druhý Gronholm ztratil na vedoucího jezdce 26,2 s a Solberg necelých 40 s.

Loebovi na záda stále dotíral Grönholm, jenž se dokonce v sobotu ujal nakrátko vedení. V deváté erzetě totiž obdržel Loeb desetisekundovou penalizaci za předčasný start a musel se chvíli o své vítězství bát. Jak se ale ukázalo, zbytečně. Vedení závodu totiž v sobotu večer uznalo protest týmu Citroën a čas francouzskému jezdci opět vylepšilo.

V té době již ale Loeb opět vedl, výhrami v 10. a 11. erzetě si vybudoval dostatečný náskok. Celkově vyhrál pět ze sedmnácti rychlostních zkoušek, jeho pronásledovatel Grönholm tři.

"Měl jsem závod plně pod kontrolou, i když jsem cítil tlak od Markuse Grönholma," prohlásil Loeb. "Ke konci jsem jel už jen tak rychle, jak bylo potřeba. Nechtěl jsem riskovat," řekl k průběhu celého závodu vítězný Francouz.