Loeb triumfoval potřetí v Německu, Škoda opět bodovala

TREVÍR

Jezdec továrního týmu Citroën Sébastien Loeb triumfoval potřetí v řadě Německou rallye a pátým vítězstvím sezóny si upevnil svou pozici v čele mistrovství světa. Po úspěšném vystoupení ve Finsku se podařilo opět dojet na bodech týmu Škoda Motorsport, Fin Toni Gardemeister obsadil sedmé místo.

Sébastien Loeb s citroënem na trati Německé rallye.

Loeb porazil v desátém dílu šampionátu Belgičana Francoise Duvala s fordem o 29 vteřin, třetí byl Loebův týmový kolega Carlos Sainz ze Španělska. Gardemeisterův parťák v mladoboleslavském týmu Armin Schwarz byl jedenáctý, Roman Kresta ze soutěže odstoupil v sobotu.

Třicetiletý Loeb o své výhře nenechal nikoho na pochybu již od pátečního startu. V čele se usadil již po druhé z 24 rychlostních zkoušek a i díky osmi nejrychlejším časům v jednotlivých úsecích ji až do nedělního poledne neopustil.

V průběžném pořadí šampionátu má nyní devětadvacetibodový náskok před Estoncem Markkem Märtinen, jenž byl v Německu čtvrtý.

Šampionát bude jedenáctým dílem pokračovat od 3. do 5. září premiérově v Japonsku.