Rubriky:

Rallye

Škoda se opět představí mezi světovou elitou

15. září 2004 10:49 - PRAHA

Ve čtyřech podnicích mistrovství světa v automobilových soutěžích se v následujících šesti týdnech představí také tovární tým Škoda Motorsport. První srovnání mladoboleslavského týmu s účastníky seriálu MS čeká o nadcházejícím víkendu při Britské rallye, na jejímž startu se opět postaví tři Fabie WRC.

 

Škoda Motorsport/Ralph Hardwick

Stabilní dvojici Toni Gardemeister, Armin Schwarz doplní stejně jako při Finské rallye Jani Paasonen, který vedení týmu potěšil na domácí půdě šestým místem v absolutním pořadí. "Tato soutěž se mi líbí, i když jsem při svém jediném startu na ní, v roce 2002, havaroval. Fabia WRC je fantastická a moc rád s ní jezdím, takže mě netrápí, jaké bude počasí. Pokud bych si ale mohl vybrat, tak raději sucho," řekl Paasnonen před startem 60. ročníku soutěže.

Soutěž v okolí Cardiffu je v letošním kalendáři posunuta o dva měsíce dopředu a lze očekávat, že Paasonenovo přání bude vyslyšeno. Tradiční deštivé a zamračené počasí v listopadu zřejmě jezdce trápit nebude a obecně se předpokládá, že průběh rallye bude hodně rychlý. Jestliže byla loni průměrná rychlost vítěze 108 km/h, letos by Britská rallye mohla atakovat hodnoty dosahované na tradičně nejrychlejším podniku šampionátu, Finské rallye, tedy okolo 120 km/h.

Schwarzovi bude chybět špatné počasí

Armin Schwarz v Británii vyhrál v roce 1996, kdy ale soutěž byla mimo kalendář MS. "Tradičně velmi špatné počasí mi bude chybět. Dělalo z této soutěže na konci sezóny výjimečný a velmi náročný podnik. Fabia je na další šotolinovou soutěž dobře připravena a já pevně věřím, že můžeme dosáhnout dalšího dobrého výsledku," prohlásil německý jezdec.

S tratěmi v Británii má bohaté zkušenosti Toni Gardemeister, který absolvoval na ostrovech v roce 1999 celý britský šampionát. "Problém bude volba správných pneumatik, protože povrch ve Walesu je na ně vždy dost náročný," předpovídal další Fin ve službách škodovky.

Britská rallye začne ve čtvrtek večer 2,45 km dlouhou rychlostní zkouškou v Cardiffu. V pátek na posádky čeká sedm měřených úseků o celkové délce 183,31 kilometrů.

Sobotní etapu tvoří rovněž sedm rychlostních zkoušek, večer se pak soutěžní pole vrátí zpět do Cardiffu k další divácké supererzetě. Druhý den jezdci ujedou 120,72 ostrých kilometrů. Na neděli zbývá pouhých 90 kilometrů a tři rychlostní zkoušky, celou soutěž uzavře superstage v Cardiffu.

pn, Sport.cz

Zrušit