Solberg potřetí v řadě triumfuje na Britské rallye

Úřadující světový šampion Petter Solberg na subaru vyhrál potřetí za sebou Britskou rallye. Norský jezdec díky vítězství ve dvanáctém podniku mistrovství světa stáhl v průběžném pořadí ztrátu na vedoucího Francouze Sébastiena Loeba s citröenem, jenž skončil stejně jako loni druhý. Třetí dojel Estonec Markko Märtin na fordu a stejné místo mu patří i celkově.

Boj o vítězství se prakticky již od první páteční etapy smrsknul pouze za duel mezi Solbergem a Loebem. Dlouho byl v přetahované úspěšnější Francouz, jenž odrážel pokusy norského soupeře, který ho loni právě na Britské rallye připravil o titul.

Do dnešní třetí etapy vstupoval vedoucí muž šampionátu se sedmisekundovým náskokem, který ještě o sekundu zvýšil výhrou v úvodní ze čtyř závěrečných rychlostních zkoušek. Pak ale Solberg dokázal, že se na bahnité trati cítí jako doma. V následných dvou erzetách zvítězil a odskočil Loebovi na rozdíl šesti sekund.

Devětadvacetiletý Seveřan si již v závěrečné devatenácté erzetě vedení pohlídal a po Japonské rallye triumfoval v druhém závodu seriálu MS za sebou. Pokud však chce pomýšlet na obhajobu, nesmí už chybovat. Do konce sezony ještě zbývá odjet čtyři závody a vedoucí Loeb má stále na prvním místě relativně bezpečný náskok 28 bodů.

Dnes se na tratích kolem velšského Cardiffu proháněly i dva vozy týmu Škoda Motorsport. Fin Jani Passonen však jel po sobotním odstoupení už pouze mimo soutěž, jeho krajan Toni Gardemeister poté, co skončil ve druhé etapě se svou fabií mimo trať, již s pouze teoretickou nadějí na úspěch. Nakonec byl klasifikován jako jednadvacátý s takřka čtyřicetiminutovou ztrátou na Solberga.

Světový šampionát pokračuje za 14 dní Italskou rallye na Sardinii.