Úvod Valašské rallye ovládl favorizovaný Kopecký

Hlavní favorit Jan Kopecký zvládl nejlépe vstup do Valašské rallye, druhého závodu mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Tovární jezdec Škody ovládl všechny tři rychlostní zkoušky, které se dnes jely, a v čele průběžného pořadí má náskok 27 sekund před úřadujícím domácím šampionem Romanem Krestou. Třetí je s odstupem dalších deseti vteřin Václav Pech.

Jan Kopecký se Škodou Fabií S2000

Kopecký, který vyhrál předešlou Jänner rallye, si hned na prvním měřeném testu vypracoval náskok čtyř sekund před Krestou a v dalším průběhu 31. ročníku rallye jej zvýšil, nejvíce v závěrečné noční rychlostní zkoušce. Kresta, startující stejně jako on s vozem Škoda Fabia S2000, byl vždy druhý, Pech s mini třetí.

Program první etapy poznamenaly problémy na třetí erzetě, která se nakonec vůbec neodjela. Elitní posádky do ní totiž odmítly po problémech s časovým harmonogramem nastoupit, neboť byly nuceny dlouho čekat na startu testu a "vychladly" jim pneumatiky.

Rallye pokračuje v sobotu zbývajícími osmi rychlostními zkouškami, vítěz bude znám kolem 17. hodiny.

Valašská rallye, druhý závod mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích - po 1. etapě: