Kostka vyhrál suverénně Rallye Lužické rallye a kraluje MČR

Automobilový jezdec Tomáš Kostka suverénně ovládl Rallye Lužické hory, druhý závod mistrovství České republiky ve sprintrallye, a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu. Pilot vozu Citroën C4 WRC, se kterým v minulosti závodil i král současné světové rallye Sébastien Loeb z Francie, vyhrál i předešlou Rallye Vrchovina, na kontě tak má maximální počet 60 bodů.

Kostka, který na severu Čech zajel nejrychlejší čas ve všech osmi rychlostních zkouškách, porazil druhého Romana Odložilíka o minutu a 22 sekund. Třetí místo obsadil Antonín Tlusťák. Pět nejrychlejších jezdců v rallye startovalo se speciály kategorie WRC, ze "zbytku" pole byl nejlepší Martin Bujáček s produkčním mitsubishi.

Domácí šampionát v jednodenních soutěžích bude pokračovat třetím závodem 12. května, kdy se uskuteční Rallyesprint Kopná.