Rubriky:

Rallye

Loeb v Katalánské rallye skončil, vede Märtin

30. října 2004 18:09 - LLORET DE MAR

Již jistý světový šampion Sébastien Loeb nedokončí předposlední závod mistrovského seriálu, jímž je Katalánská rallye. Francouzský jezdec musel odstoupit před dnešní druhou rychlostní zkouškou z prvního místa, příčinou byla proražená nádrž s olejem. Do čela se tak dostal Estonec Märtin na fordu, vítěz předchozí rallye na Korsice.

Loeb přenocoval na prvním místě a průběžné vedení před Markkem Märtinem si upevnil i v dnešní úvodní erzetě. Pak se však během přejezdu na start druhé rychlostní zkoušky jeho citroën zastavil a pro mistra světa závody na asfaltových tratích v Katalánsku skončily.

Märtin dnes vyhrál jen dva měřené úseky, přesto vede s náskokem bezmála 40 sekund před Finem Marcusem Grönholmem s peugeotem a má blízko ke třetímu vítězství v sezóně. Třetí místo patří Loebovu týmovému kolegovi, loučící se legendě Carlosi Sainzovi.

Kopecký už ani mimo soutěž

V soutěži pokračují i v druhé etapě dva vozy týmu Škoda Motorsport s Toni Gardemeisterem a Arminem Schwarzem, oba se pohybují na rozhraní první a druhé desítky. Němec Schwarz postupně stahuje náskok svého finského kolegy, k čemuž mu pomohl i celkově třetí nejlepší čas v osmé erzetě.

Po páteční nehodě se mechanikům nepodařilo opravit fabii Jana Kopeckého, jenž zdemoloval předek auta v posledním úseku první etapy. Český mistr už tedy nepokračuje ani mimo soutěž.

Jezdci dnes absolvovali jen sedm místo osmi plánovaných erzet. V pořadí desátou zkoušku pořadatelé z bezpečnostních důvodů zrušili, protože na její trati se shromáždilo příliš mnoho diváků.

Výsledky - po druhé etapě:
1. Märtin (Est./Ford) 2:31:31,6
2. Grönholm (Fin./Peugeot) +39,7
3. Sainz (Šp./Citroën) +51,1
4. Sarrazin (Fr./Subaru) +2:10,9
5. P. Solberg (Nor./Subaru) +2:39,4
6. Sola (Šp./Mitsubishi) +2:51,4
...
10. Gardemeister (Fin./Škoda) +4:07,1
11. Schwarz (Něm./Škoda) +4:19,2

ČTK

Zrušit