Rubriky:

Rallye

Štěpán Vojtěch ve Waldviertel rallye stříbrný

30. října 2004 18:22 - HORN

Na programu druhé etapy rakouské OMV Waldvietrel rallye bylo v sobotu osm rychlostních zkoušek. Pět z nich vyhrál český pilot Štěpán Vojtěch s vozem Peugeot 206 WRC. Nicméně ani vynikající výsledky druhé části Vojtěchovi, jehož starší bratr Tomáš odstoupil v úvodu etapy kvůli technickým potížím, k vítězství nepomohly. Z prvenství se radoval Maďar Balázs Benik.

 

Novinky

Po první etapě byl Štěpán Vojtěch na pátém místě a na vedoucího Maďara ztrácel tři minuty dvacetčtyři vteřiny. První překvapení se odehrálo v úvodní etapě, která se jela na Nordringu s šotolinovým povrchem, neboť Vojtěch dokázal porazit všechny soupeře. Benik skončil až 19. se ztrátou 45 vteřin. Vojtěch se tak v průběžném hodnocení přesunul na třetí příčku.

Nad celým regionem Waldviertel se v pátek v noci snášel slabý déšť a meteorologové předpovídali na sobotu podobné počasí. Naštěstí se jejich předpověď nenaplnila a český pilot OMV Rallye teamu se tak mohl soustředit na ukrajování vteřinek z Maďarova náskoku.

Po 15. erzetě, kterou Benik dojel jako čtvrtý a Vojtěch první, se český pilot posunul o jednu příčku výše. Benik měl velký náskok a jel spíše na jistotu, bylo více než zřejmé, že další dvě etapy budou pouze o udržení druhého místa. Závěrečná 17. etapa se jela opět na Nordringu. Na nordringské šotolinové erzetě o délce 12,44 km Benik pojistil své celkové prvenství v OMV Waldviertel Rallye časem 8:03,9 vteřiny.

Výsledky 24. OMV Rallye Waldviertel
1. Balázs Benik (Maď.) Ford Focus WRC 02 2:18:03,3
2. Štěpán Vojtěch (ČR) Peugeot 206 WRC +2:21,1
3. Beppo Harrach (Rak.) Mitsubishi Lancer Evo VI +2:49,3
4. Hermann Gassner (Něm.) Mitsubishi Lancer Evo VII +4:31,1
5. Johann. Holzmüller (Rak.) Mitsubishi Evo V +5:30,2

Andrej Poliak (Horn), Sport.cz

Zrušit