Loeb si dojel pro devátý triumf v Německu s náskokem dvou minut

Trevír

Mistr světa Francouz Sébastien Loeb vyhrál podeváté Německou rallye. Osmatřicetiletý jezdec továrního týmu Citroën porazil druhého Fina Jariho-Mattiho Latvalu z Fordu o dvě minuty a udělal další krok k devátému titulu mistra světa.

Sébastien Loeb na trati Německé rallye

Třetí příčku na tratích v okolí Trevíru obsadil Loebův týmový kolega Mikko Hirvonen. Fin za francouzským suverénem zaostal o více než dvě a půl minuty a v průběžném pořadí na něho ztrácí 54 bodů. Do konce sezóny zbývají ještě čtyři soutěže.

"Podmínky tu byly opravdu obtížné, náročné na volbu pneumatik. Ale jeli jsme dobře, jistě, bez chyb. Perfektní víkend," pochvaloval si Loeb, který vyhrál pátou rallye za sebou a v letošní sezóně už sedmou. Celkem má na kontě 74 triumfů v MS.

Německou rallye nedokončil český jezdec Martin Prokop, kterému v pátek shořelo auto. Seriál mistrovství světa pokračuje od 13. září ve Walesu.