Rubriky:

Rallye

Kubica měl opět nehodu v rallye, tentokrát se nezranil

15. září 2012 15:53 - San Martino di Castrozza

Polský pilot formule 1 Robert Kubica opět havaroval v rallye, kterou jezdí pro zábavu. V Itálii, kde se loni v únoru při regionální automobilové soutěži těžce zranil a málem přišel o pravou ruku, dnes vyjel mimo trať při Rallye San Martino. Jeho vůz Subaru Impreza skončil na boku v lese, Kubicovi ani jeho navigátorovi Jakubu Gerberovi se nic nestalo.

 

Facebook

Kubica naboural na třetí rychlostní zkoušce. V předchozím měřeném testu obsadil čtvrté místo a čtvrtý byl i v průběžném pořadí, než pro něj soutěž skončila. Sedmadvacetiletému jezdci se nepovedlo navázat na úspěšný comeback na Ronde Gomitolo di Lana, kde se začátkem září vrátil k závodění a hned si dojel se svým subaru pro jasné vítězství.

Po loňské nehodě na rallye Ronde di Andora v Itálii strávil Kubica v nemocnici dva měsíce a podrobil se pěti operacím, aby byla obnovena funkce předloktí a svalů v lokti. Před pár dny se bývalý jezdec stáje Renault nechal slyšet, že stále myslí na návrat do formule 1, v níž dosáhl největšího úspěchu triumfem v Grand Prix Kanady v roce 2008, kdy obsadil v šampionátu celkově čtvrté místo.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye