Rubriky:

Rallye

Latvala zvýraznil vedení v Britské rallye a míří k obhajobě

15. září 2012 20:17 - Cardiff

I po druhé etapě vévodí Britské rallye vozy Fordu. Finský obhájce prvenství Jari-Matti Latvala zvýraznil vedení a před kolegou z továrního týmu Petterem Solbergem z Norska vede s náskokem 24,5 sekundy. Třetí Sébastian Loeb už ztrácí půl minuty.

 

Zdeněk Sluka

Pořadí se oproti pátku nezměnilo ani na dalších místech, ztráta Martina Prokopa na desáté pozici vzrostla na pět a půl minuty. Sám má k dobru téměř minutu před nejbližším pronásledovatelem, domácím Chrisem Atkinsonem.

Latvala ze sedmi rychlostních zkoušek ve druhé etapě vyhrál tři a směřuje k druhému vítězství v sezoně. Solberg byl nejrychlejší ve dvou testech a po jednom dílčím triumfu si připsali Loeb a čtvrtý muž celkové klasifikace Mads Östberg z Norska, který za Loebem zaostává o 19 sekund.

V neděli vyvrcholí soutěž šesti erzetami a Loeb už se smířil s tím, že bude přerušena jeho aktuální série šesti vítězství. "Můžeme doufat už jen v souboj s Petterem (o druhé místo), ale ten byl dnes velmi rychlý. Jsme třetí a to není tak špatné," řekl Loeb, jenž usiluje o devátý titul mistra světa.

Britská rallye, desátý díl MS v automobilových soutěžích - po 2. etapě:
1. Latvala, Anttila (Fin./Ford Fiesta) 2:18:05,3
2. P. Solberg, Patterson (Nor., Brit./Ford Fiesta) -24,5
3. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën DS3) -30,9
4. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Ford Fiesta) -49,9
5. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Citröen DS3) -1:22,4
6. Tänak, Sikk (Est./Ford Fiesta) -1:34,4
...10. Prokop, Hrůza (ČR/Ford Fiesta) -5:29,2.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye