Rubriky:

Rallye

Loeb míří ve Francii za devátým titulem mistra světa v rallye

5. října 2012 19:32 - Štrasburk

Fenomenální francouzský pilot Sébastien Loeb s citroënem míří za dalším titulem mistra světa v automobilových soutěžích. Osminásobný šampión vede po první etapě domácí Francouzskou rallye s náskokem 13 sekund na finského soupeře z Fordu Jariho-Mattiho Latvalu. Loebův jediný konkurent v boji o celkové prvenství a zároveň týmový kolega Mikko Hirvonen z Finska ztrácí na třetím místě už přes půl minuty.

 

Laurent Cipriani, ČTK/AP

Český jezdec Matin Prokop s fordem figuruje po osmi rychlostních zkouškách na dvanácté pozici s mankem téměř tři a půl minuty na lídra.

Loeb se po čtvrtečním sedmém místě v zahajovacím testu soutěže prodral do čela hned po dnešní první zkoušce, přidal pak ještě další tři dílčí triumfy. "Máme za sebou dobrý den bez chyb," řekl Loeb. Jeho skalp získal třikrát Latvala, v poslední zkoušce dne se před francouzskou hvězdu dostali i Petter Solberg s Hirvonenem, které dělí v boji o celkové třetí místo jen sedm desetin sekundy.

V sobotu je na programu dalších osm testů, v neděli soutěž vyvrcholí šesti rychlostními zkouškami. Pokud Loeb bude mít po závodě náskok na Hirvonena alespoň 56 bodů, obhájí předčasně titul. Nyní je dělí 61 bodů.

Francouzská rallye, závod mistrovství světa v automobilových soutěžích: 
1. Loeb, Elena (Fr., Mon./Citroën DS3) 1:17:32,6
2. Latvala, Anttila (Fin./Ford Fiesta) -13,1
3. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Citröen DS3) -32,6
4. P. Solberg, Patterson (Nor., Brit./Ford Fiesta) -33,3
5. Sordo, Del Barrio (Šp./Mini Cooper) -48,8
6. Neuville, Gisoul (Belg./Citroën DS3) -55,4
...  
12. Prokop, Hrůza (ČR/Ford Fiesta) -3:25,1.
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye