Rubriky:

Rallye

Hlavní hvězdou Pražského rallyesprintu bude Španěl Sordo

24. října 2012 10:17 - Praha

Tovární jezdec Mini Daniel Sordo ze Španělska bude hlavní hvězdou letošního Pražského rallyesprintu. Devětadvacetiletý pilot se na soutěži, která tradičně uzavírá českou motoristickou sezónu, představí s vozem Mini John Cooper Works WRC, s nímž startuje i ve světovém šampionátu. Osmnáctý ročník Pražského rallyesprintu se uskuteční v sobotu 1. prosince.

 

Manu Fernandez, ČTK/AP

Start Sorda zajistil dovozce britské automobilky, společnost Invelt, která v Česku podporuje Václava Pecha. Přední domácí jezdec startuje od letošního roku v českém šampionátu také s vozem Mini, ale s úpravou pro kategorii S2000. Na Pražském rallyesprintu pojede ale i Pech se specifikací WRC.

"Moc se na to těším. Je to jediná soutěž, na které mě sportovní řády dovolují jet se silnější verzí Mini, než s jakou startuji v našem mistrovství. Samozřejmě mě láká jezdecké srovnání se Sordem, ale nejen s ním, každoročně zde startuje spousta kvalitních soupeřů a rozdíly v cíli jsou v desetinách sekundy," uvedl Pech, který si loni připsal rekordní osmé vítězství.

Nejlepším výsledkem Sorda v letošní sezóně je druhé místo z Monte Carla, v průběžném pořadí MS patří bývalému kolegovi Sébastiena Loeba z Francie v továrním týmu Citroën deváté místo. Startoval však jen v sedmi rallye.

Populární soutěž bude mít opět centrum na dostihovém závodišti v Praze Chuchli, kde se pojede i většina rychlostních zkoušek. Přesný harmonogram ještě pořadatelé oficiálně nezveřejnili, plánují ale uspořádat soutěž se sedmi rychlostními zkouškami o celkové délce 41,80 km.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye