Loprais vybojoval v šesté etapě na Dakaru čtvrté místo. Z Čechů je nejlepší Kolomý

Český pilot Aleš Loprais si po středečních problémech tentokrát vedl s tatrou na Rallye Dakar mnohem lépe. Ve čtvrteční šesté etapě dojel mezi kamiony čtvrtý a v průběžném pořadí si polepšil o dvě příčky na šestou pozici.

Aleš Loprais na trati Rallye Dakar 2013.

V cíli v chilské Calamě měl ztrátu minutu a 45 sekund na Nizozemce Gerarda de Rooye, jenž si upevnil vedoucí postavení. Loprais za ním kvůli nepovedené páté etapě, v níž ho zradila těsně před cílem baterie a přišel o první místo v celkové klasifikace, zaostává o hodinu a 56 minut. Nejlepším českým kamionem v průběžném pořadí je na čtvrtém místě jiná tatra Martina Kolomého.

Boj v soutěži automobilů opět zdramatizoval Katařan Násir Attíja, jenž ve čtvrtek zvítězil o 8:36 minuty před Francouzem Stéphanem Peterhanselem. Celkově ztrácí na desetinásobného šampiona Dakaru už jen minutu a 18 sekund. Ze soutěže odstoupil kvůli poškozenému motoru své buggy Španěl Carlos Sainz, který v úvodu rallye vedl.

Pro triumf na domácí půdě si dojel chilský motocyklista Francisco Lopez a připsal si třetí prvenství v letošním ročníku. Lídrem je nadále Francouz Olivier Pain.

Rallye Dakar - 6. etapa: Arica - Calama (785 km/rychlostní zkouška 454 km):