Rubriky:

Rallye

Peterhansel udržel vedení i po chaotické 8. etapě Dakaru

13. ledna 2013 11:13 - Tucumán

Jen pět osobních automobilů dojelo do cíle zkrácené osmé etapy Rallye Dakar, kterou organizátoři kvůli přívalovým dešťům zastavili.

 

Jacky Naegelen, Reuters

V čele průběžného pořadí zůstal Francouz Stéphane Peterhansel, i když po navigační chybě ztratil na krajana Guerlaina Chicherita přes 12 minut. V cíli v Tucumánu byl čtvrtý. Závodní komisaři po dlouhém zvažování rozhodli, že všem ostatním jezdcům přidělí Peterhanselovu ztrátu.

"Byla to má první velká chyba od začátku rallye. Jel jsem po stopách motocyklů, ale bylo to špatně," uvedl desetinásobný šampion dakarské soutěže.

Jeho zaváhání nabídlo šanci jít do čela Násiru Attíjovi, jenže Katařan stejně jako většina jezdců uvízl u zatopeného říčního brodu. "Všechno šlo hladce, jeli jsme s plynem na podlaze. Pak jsme přijeli k brodu, kde byly tři metry vody. To se nedalo přejet," uvedl předloňský vítěz rallye, jenž dál ztrácí na Peterhansela tři minuty a 14 sekund.

Pabiška si polepšil

Zkrácenou trasu osmé etapy zvládli odjet motocyklisté, z nichž byl nejrychlejší Španěl Joan Barreda. Čtrnáctým místem dosáhl letos svého jasně nejlepšího výsledku David Pabiška, v průběžném pořadí si polepšil na 44. pozici.

Kvůli nepříznivé předpovědi pořadatelé etapu předem zrušili pro kamióny. Dnes je na Rallye Dakar volný den.

Rallye Dakar - zkrácená 8. etapa Salta - Tucumán:
Automobily:
1. Chicherit, Garcin (Fr./SMG) 1:55:06,
2. Terranova, Fiuza (Arg., Portug./BMW) -4:02,
3. Gordon, Walch (USA/Hummer) -5:17.
Průběžné pořadí:
1. Peterhansel, Cottret (Fr./Mini) 18:31:04,
2. Attíja, Cruz (Kat., Šp./Buggy) -3:14,
3. De Villiers, Von Zitzewitz (JAR, Něm./Toyota) -44:03.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye