Loprais vyhrál devátou etapu Dakaru, Kolomý je už celkově druhý

Aleš Loprais s kamiónem Tatra vyhrál devátou etapu Rallye Dakar a v průběžném pořadí zůstal na šestém místě. Z čela soutěže vypadl kvůli problémům s motorem Nizozemec De Rooy, novým lídrem je Rus Nikolajev s kamazem, Martin Kolomý s tatrou je druhý.

Aleš Loprais na trati Rallye Dakar.

Loprais na trase z Tucumánu do Córdoby v délce 699 km, z nichž 293 km bylo měřených, svedl obrovskou bitvu s Nizozemcem Versluisem, kterého porazil o pouhých sedm sekund. "Paráda. Stále atakujeme stupně vítězů, jeli jsme na hranici," poznamenal v cíli český závodník.

Kolomý dokončil dnešní díl slavné rallye na čtvrtém místě a na vedoucího Nikolajeva ztrácí bezmála osmnáct minut. Loprais má manko hodinu a půl.

Dosavadního lídra soutěže kamiónů De Rooye zbrzdily v deváté etapě problémy s turbem. "Viděl jsem, jak Gerard zastavil, ale neměl jsem ponětí, jaké měl problémy," podotkl Loprais. De Rooy nakonec dojel do cíle se ztrátou 1:25:38 na Lopraise na posledním místě. Čas mu ale nakonec stačil na průběžně čtvrtou příčku.