Rubriky:

Rallye

Fabie absolvovaly testy

28. prosince 2004 09:58 - MLADÁ BOLESLAV

Mladoboleslavský tovární tým je už v plné přípravě na novou sezónu, která startuje 21. ledna slavnou Rallye Monte Carlo. Právě k ní byly určeny testy na jihu Francie, kterých se účastnili jednička týmu Armin Schwarz a Alex Benque, poznávající Škodu Fabia WRC.

 

škoda Motorsport/Ralph Hardwick

"Vůz se dobře ovládá, ale můj styl je mnohem méně agresivní než Arminův, čemuž musím přizpůsobit nastavení vozu," uvedl Benque s tím, že potřebuje s fabií najezdit co nejvíc kilometrů. Jeho navigátorkou bude Caroline Escuderová.

Zkušený Němec Schwarz s novým partnerem Wichou si pochvaloval proměnlivé počasí: "Pro testy na Monte Carlo to bylo dobré. Nový profil trati ubral klasických úseků a navíc sníží počet kilometrů, které se pojedou na sněhu." Před vánočními svátky se tým Škoda Motorsport pod vedením španělského manažera Joan Suredy připravoval ve Finsku na únorovou Švédskou rallye, kterou spolu se Schwarzem absolvují severské posádky Tuohino, Markkula a Ekström, Bergman.

"Překvapilo mě, jak rychle jsem si na fabii zvykl a mohli bychom udělat dobrý výsledek," konstatoval Janne Tuohino. "Soustředil jsem se na řízení auta, potřebuji se s ním co nejlépe sžít. Několikrát jsem trefil sněhovou bariéru, ale každým průjezdem jsem zrychloval," konstatoval Mattias Ekström, letošní vítěz okruhového seriálu DTM.

kft, Právo

Zrušit