Rubriky:

Rallye

Loprais měl potíže při přejímce vozů před Rallye Dakar

30. prosince 2004 16:13 - BARCELONA/PRAHA

Již jen několik hodin dělí účastníky Rallye Dakar od startu 27. ročníku populárního pouštního závodu. Posádky procházely ve středu a ve čtvrtek technickou přejímkou, při které měl nečekané problémy nejzkušenější český účastník závodu Karel Loprais. Komisařům ve Španělsku se totiž nezamlouvaly bezpečnostní prvky jeho tatry.

 

www.loprais.cz

"Tak důkladnou kontrolu jsme ještě nezažili. Byli jsme tam od půl šesté do půl dvanácté a dnes ráno znovu," řekl Loprais. Hlavním problémem byl bezpečnostní rám uvnitř vozu, který musel tým předělat. Před přední sklo navíc musel přidat chybějící síť.

Lopraisovi konkurenti Tomáš Tomeček a Martin Macík mají vyšší startovní číslo a technická kontrola je čeká až dnes odpoledne. "Jdeme na řadu skoro poslední. Uvidíme, jak to bude vypadat. Nás ale vždy kontrolovali důkladně," řekl Macík ČTK v telefonickém rozhovoru. Věří, že jeho 'liazka' je dobře připravena.

Kaštan přišel o notebook

Jako první prošel předepsanou kontrolou Kaštan, který se v rallye představí s motocyklem KTM 450. V jeho případě se přejímka obešla bez problémů. "Na dakarské poměry to tady mají neobyčejně dobře organizované," uvedl Kaštan, který se chystá již na šestý start v africkém dobrodružství.

Menší potíže se mu však nevyhnuly. Z uzamčeného automobilu se mu ztratilo zavazadlo s doklady a přenosným počítačem. "Doklady jsme poté našli pohozené kousek dál, notebook je ale pryč," řekl Kaštan, jemuž dělá doprovod i manželka Vierka, která soutěž absolvuje v novinářském voze.

Nepříjemná příhoda jej ale výrazněji nerozhodila. "Něco podobného se musí řešit na každém Dakaru. I kdybychom doklady nenašli, naši účast by to neohrozilo. Náhradní pasy i kopie všech potřebných dokladů máme schované jinde," uvedl český motocyklista, jenž bude součástí továrního týmu KTM.

Rallye bude slavnostně zahájena v pátek dopoledne, kdy je na programu i úvodní etapa. Motocyklisty, auta i kamiony v ní čeká přibližně pětikilometrový prolog na pláži u Barcelony s umělými hrby, mokrým pískem a hlubokými kolejemi. Z českého pohledu nejzajímavější kategorie kamionů by měla odstartovat kolem 15:00.

ČTK

Zrušit