Rubriky:

Rallye

Loeb drží vedení, Kresta je sedmý

22. ledna 2005 20:37 - MONTE CARLO

Úřadující šampión Francouz Sebastien Loeb s Citroënem Xsara WRC si v sobotní druhé etapě Rallye Monte Carlo připsal vítězství ve čtyřech rychlostních zkouškách z pěti, čímž uhájil průběžné vedení. Před druhým Marcusem Grönholmem na peugeotu má téměř dvouminutový náskok. Druhou etapu nejstarší rallye v seriálu MS poznamenalo několik havárií.

 

Citroën

Český pilot Roman Kresta na fordu je po druhém dni na sedmém místě. Skvěle vyšla sobota i Alexandrovi Benguemu z týmu Škoda Motorsport. Francouz dojel dvakrát jako první. Potížím se však nevyhnul v 9 rychlostní zkoušce (RZ), ve které dojel až 24., a průběžně mu tak patří osmá příčka. Jeho týmový kolega Armin Schwarz skončil v soutěži v závěru sedmé RZ. S fabií vyjel mimo trať a závod pro něj skončil v nemocnici, kde mu ošetřili poraněné rameno.

V soutěži skončil i Loebův týmový kolega Francoise Duval, který v šesté RZ narazil do telegrafního sloupu. Po havárii musel být jeho spolujezdec Stephane Prevot přepraven do nemocnice. Vedoucí závodník startovního pole a obhájce prvenství Loeb u svého kolegy zastavil a od vedení soutěže dostal náhradní čas, stejně jako za sedmou RZ, ve které se ani nepostavil na start, uvádí ČTK.

Štěstí a neštěstí bývalých pilotů Škody

Zatímco bývalý pilot mladoboleslavské škodovky Francouz Didier Auriol jedoucí na Peugeotu 206 WRC se musel se soutěží kvůli poruše motoru rozloučit, další expilot českého týmu Fin Toni Gargemeister hájící barvy Fordu si vedl více než dobře.

Tři RZ dojel jako třetí, čímž si v průběžném pořadí polepšil z pátého na třetí místo a na druhého Grönholma ztrácí necelých patnáct vteřin. Zatím mu tak jeho předsevzetí, skončit na stupních vítězů, vychází více než dobře.

Třetí a poslední den rallye na závodníky čeká šest měřených úseků.

Rallye Monte Carlo - druhá etapa
Poř. Pilot/Navigátor tým čas
1 LOEB/ELENA CITROEN TOTAL 2:50:34.8
2 GRÖNHOLM/RAUTIAINEN MARLBORO PEUGEOT TOTAL +01:54.7
3 GARDEMEISTER/HONKANEN BP FORD WORLD RALLY TEAM +02:08.3
4 SOLBERG/MILLS SUBARU WORLD RALLY TEAM +02:17.5
5 PANIZZI/PANIZZI MITSUBISHI MOTORS MOTOR SPORTS +02:45.1
6 MARTIN/PARK MARLBORO PEUGEOT TOTAL +03:44.3
7 KRESTA/TOMANEK BP FORD WORLD RALLY TEAM +04:24.1
8 BENGUE/ESCUDERO ŠKODA MOTORSPORT +04:58.1
9 ROVANPERA/PIETILAINEN MITSUBISHI MOTORS MOTOR SPORTS +06:10.2
10 STOHL/MINOR Citroën Xsara WRC +07:13.7
11 WARMBOLD/CONNELLY BP FORD WORLD RALLY TEAM +11:26.9

Sport.cz

Zrušit