Rubriky:

Rallye

VIDEO: Legendární navigátor Kalina shodil před Silk Way Rallye 17 kilo. Bude to bombový závod, říká

4. července 2013 14:44 - Praha

Droga jménem Dakar je mocná. Vyprávět by o tom mohl legendární navigátor Josef Kalina, pro nějž ani čtyřiašedesátka na krku není překážkou. V pátek se legendární pouštní vlk vydá v barvách týmu KM Racing v posádce Jaroslava Valtra vstříc pátému ročníku Silk Way Rallye, která se již stala tradiční náplní „poločasového programu" mezi dakarskými ročníky.

KM Racing

Kalina nicméně před startem přiznal, že jej udržení kondice stálo poměrně hodně sil - mj. už před letošním ročníkem Dakaru výrazně upravil životosprávu. „Léta začala být znát, takže jsem musel na sobě zapracovat a sundal sedmnáct kilo. K něčemu to asi bylo, protože se mi jezdí dobře," prohlásil velezkušený dakarský harcovník před odjezdem do Moskvy.

Sedmidílné dobrodružství startuje v pátek na Rudém náměstí a cílová páska čeká na účastníky v Astrachani na břehu Kaspického moře. A podle ostříleného navigátora se mají letos soutěžící na co těšit. „Jestli se Rusům podaří dodržet trasu, tak to bude bombový závod. Mají totiž v plánu absolvovat téměř stejnou délku speciálek jako celkově dvakrát delší Rallye Dakar," upozornil Kalina.

Před čtvrtým startem na „ruském Dakaru" prošedivělý dobrodruh důsledně studoval trasu a věří, že se nechytí do navigační pasti. „Bude to velice rychlý a technický závod, ale hlavně náročný navigačně. Stepní cesta se najednou rozjede třeba do osmi dalších a v tu chvíli nastane problém najít podle azimutu správnou trasu. Ve velké rychlosti nebude snadné se v tom vyznat," přemítal.

České barvy budou hájit ve startovním poli čtyři české kamióny, vedle Valtrovy liazky druhý vůz KM Racingu pilotovaný Vlastimilem Vildmanem a dvě tatry z dílny Aleše Lopraise. Podle Kaliny jsou ale jednoznačnými favority jezdci domácí týmu Kamaz-Master, který do soutěže vyslal šest vozů. „Rusové určitě pojedou kládu, protože jednak terén dobře znají, jsou neskutečně silní a všechno jim bude hrát do karet," dodal Kalina, jehož den po skončení soutěže čeká na výročí pádu Bastily oslava 64. narozenin.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye