Loprais se v Rusku loučil druhým místem, Valtr byl celkově pátý

Aleš Loprais se rozloučil s Rallye Hedvábné stezky druhým místem v závěrečné etapě se startem a cílem v Astrachani. Vyrovnal tím své nejlepší umístění v tomto ročníku, v celkové klasifikaci nicméně pilot tatry skončil až předposlední 21., protože v dálkovém závodě pokračoval po nedokončené páté etapě s penalizací 163 hodin.

Aleš Loprais na Silk Way Rallye.

Nejlepším Čechem tak byl Jaroslav Valtr s liazem na pátém místě. Bez penalizace absolvoval závod také jeho týmový kolega a celkově sedmý Vlastimil Vildman.

Nečekaným vítězem se stal Rus Dmitrij Sotnikov s kamazem, kterému triumf spadl do klína poté, co dosavadní bezpečný lídr a domácí obhájce prvenství Ajrat Mardějev dostal dvouhodinový trest za minutí kontrolního bodu v páteční jízdě.

Sotnikov zvítězil o pouhých 64 sekund před dalším Rusem Antonem Šibalovem. Mardějev se propadl až za třetího Sergeje Vezoviče z Běloruska.

Soutěž automobilů poprvé vyhrál zkušený Francouz a dvojnásobný vítěz Rallye Dakar Jean-Louis Schlesser s vozem vlastní výroby.

Rallye Hedvábné stezky - 7. etapa: Astrachaň - Astrachaň (162 km/rychlostní zkouška 87 km):