Rallye Pačejov ovládl Fin Lappi, druhý skončil Sýkora

Pačejov

Tovární jezdec Škody Esapekka Lappi z Finska ovládl Rallye Pačejov, šestý závod mistrovství České republiky ve sprintrallye. Maximální počet bodů do průběžného pořadí ale získal druhý Jan Sýkora, do čela seriálu se posunul dnes čtvrtý Miroslav Jakeš. Výsledek Lappiho se stejně jako v případě třetího Němce Matthiase Kahleho do seriálu nepočítá.

Ilustrační foto

Lappi, pro kterého byl start na klatovské soutěži testem na blížící se Barum rallye, se do čela dostal na druhém měřeném úseku a již jej neopustil. Pilot vozu Škoda Fabia S2000 vyhrál i proto, že byl nejrychlejší na čtyřech z osmi rychlostních zkoušek.

Druhého Sýkoru nakonec Lappi porazil o 49 sekund, třetí Kahne zaostal za vítězem o 1:12 minuty. Společně se Sýkorou obsadili pomyslné stupně vítězů z pohledu MČR Miroslav Jakeš a Karel Trněný. K posunu do čele šampionátu Jakešovi pomohla nehoda dosavadního lídra Romana Odložilíka.

MČR pokračuje sedmým závodem 21. září, kdy se pojede Rallye Jeseníky.