Rubriky:

Rallye

Živě

Ogier si jede v Austrálii pro první titul rallyového šampióna

13. září 2013 12:06 - Coffs Harbour

Sébastien Ogier si jede na Australské rallye pro premiérový titul mistra světa. Hned v úvodu páteční první etapy se podle očekávání dostal do čela a vede o 20 sekund. Od převzetí trůnu po slavném krajanovi Sébastienu Loebovi, jenž po devíti letech startuje letos v MS v rallye jen ojediněle, ho už mohou dělit pouze dva dny.

 

ČTK/AP

Ogier byl po čtvrtečních dvou superspeciálkách čtvrtý, ale hned ráno vyhrál úvodní rychlostní zkoušku a z deseti odjetých jich ovládl už osm. Má tak nakročeno, aby na druhý pokus předčasně slavil titul. Naposledy v Německu ho zastavily technické problémy.

"Byl to dnes perfektní den. Ráno to ale hrozně klouzalo, museli jsme být ďábelsky opatrní. Na cestě bylo hodně štěrku, důležité bylo neudělat hloupou chybu," popsal pilot Volkswagenu. "Odpoledne už byla přilnavost mnohem lepší, ale zítřek znovu zamíchá kartami, protože experti předpovídají déšť," dodal.

Za Ogierem se drží Fin Mikko Hirvonen s citroënem a třetí je Belgičan Thierry Neuville s fordem, který v pořadí MS ztrácí z druhé pozice na francouzského lídra 75 bodů. Pokud Ogier zvýší v Austrálii náskok alespoň na 84 bodů, stane se novým mistrem světa.

Piloti mají před sebou ještě 12 erzet, po šesti v obou víkendových dnech. Sobota ale bude dlouhá s celkovými 132 měřenými kilometry.

Australská rallye, po 1. etapě (10 rychlostních zkouškách):
1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 58:46,6
2. Hirvonen, Lehtinen (Fin./Citroën DS3) -20,0
3. Neuville, Gilsoul (Belg./Ford Fiesta RS) -38,1
4. Meeke, Patterson (Brit., Ir./Citroën DS3) -38,6
5. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo R) -58,2
6. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Ford Fiesta RS) -1:01,7
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.